O nás

Naše škola s 1. stupněm v Mírové pod Kozákovem leží v obci Bělá, nedaleko Turnova Zřizovatelem školy je Obec Mírová pod Kozákovem. Zřizovatel školy vychází vstříc našim požadavkům a snaží se škole zabezpečit co nejlepší podmínky pro výuku a vzdělávání našich žáků. Přispívá škole na učebnice i na vybavení učebními pomůckami.

Ve škole poskytujeme vzdělání žákům od 1. do 5. ročníku. Jsme škola rodinného typu, máme 5 školních tříd, které jsou naplněny do počtu maximálně 20 žáků. Tento nižší počet žáků je výhodný z mnoha důvodů. Ve třídách je klidná pracovní atmosféra, učitel má přehled o činnosti všech žáků, žákům se může více věnovat individuálně. Žáci mají více prostoru pro svá ústní vyjadřování, apod. Celkový počet žáků školy se pohybuje okolo 80.

Cílem našeho pedagogického sboru je vybavit žáky takovými vědomostmi a dovednostmi, kterými uspějí nejen na 2. stupni některé z turnovských škol, ale i v praktickém životě. Chceme, aby naši žáci uměli přemýšlet, nebáli se řešit problémy a uměli dobře komunikovat a spolupracovat v týmu. Při výuce se snažíme vycházet z předpokladu, že se žák snáze a lépe naučí, když ho výuka baví. Snažíme se v žácích podporovat a rozvíjet to, co jim jde, na co jsou nadaní.

Naše škola prošla v letech 2012-14 rekonstrukcí, žákům nabízí moderní zázemí pro výuku i volný čas. Na škole pracuje řada zájmových útvarů, ve kterých mohou žáci trávit smysluplně svůj čas i po vyučování.